Rezervujte si termín už dnes Online objednávka

O nás - FitClinic, špecializované športové zariadenie a rehabilitačné centrum

Ako to u nás prebieha

Základom účinnej terapie je správna diagnostika. Počas konzultácie preberieme to, čo Vás trápi, spoločne s Vami preštudujeme dostupné výsledky doterajších vyšetrení a navrhneme liečbu. Prvá konzultácia vždy spočíva v dôkladnom relevantnom vyšetrení Vášho pohybového aparátu s dôrazom na odhalenie príčiny ťažkostí. Postup terapie sa riadi zvolenými terapiami fyzioterapeutom, alebo lekárom. Na tele sa orientujeme podľa previazanosti funkčných zmien svalov, mäkkých tkanív, kĺbov a chrbtice.

Využívame znalosti o tzv. "funkčných svalových reťazcoch", ktoré prenášajú bolesť na vzdialenejšie miesta od príčiny či poškodenia, ako napríklad u migrenóznych bolestí hlavy býva významné svalové napätie v chodidlách a podobne.

Hodnotíme dysfunkciu svalov a kĺbov súvisiacu s Vašimi problémami. Ľahko a rýchlo ovplyvníme svalovú súhru - koordináciu. Zaujímame sa o Vaše starosti a životný rytmus, ktoré majú súvis so vznikom Vašich primárnych pohybových ťažkostí.

fitclinic, fyzioterapia, rehabilitačné centrum, fyzioterapuiti, maséri, ortopéd Vzájomná spolupráca je nevyhnutná, preto je pre nás veľmi dôležité, aby ste rozumeli tomu, čo sa deje s Vaším telom. Počas vyšetrenia a stanovenia terapeutického plánu Vám názorne ukážeme, čo sa deje s Vaším telom v unikátnom 3D programe, kde uvidíte veľmi konkrétne, ako Vaše telo funguje, kde je problém, a ako ho spoločne vyriešime.

Naším cieľom je čo najrýchlejšie identifikovať príčinu Vášho problému a spolu s Vami ju čo najskôr a účinne odstrániť. Nie je výnimkou, že mnohým klientom sa už po prvej návšteve FITCLINIC výrazne uľaví.

Ak vás z akéhokoľvek dôvodu čaká operácia, alebo ste po operačnom zákroku, odporúčame vám konzultáciu s našim fyzioterapeutom čím skôr, z dôvodu stanovenia efektívneho rehabilitačného plánu. Progresívnymi a odbornými technikami vám pomáhame vrátiť sa späť do aktívneho života v čo možno najkratšom čase a natrvalo.

U nás sa Vám budeme maximálne venovať po celú dobu terapií. Volíme moderné terapeutické techniky a metódy tak, aby bol efekt čo najlepší, najrýchlejší, ale hlavne dlhodobý.

Výhody terapie u nás

  • flexibilná pracovná doba - objednanie sa hneď online tu: Chcem sa objednať
  • kvalifikovaný a skúsený personál fyzioterapeutov a masérov
  • odborný garant a ortopedická poradňa skúseného ortopéda
  • progresívne metódy rehabilitácie a fyzioterapie s využitím prvkov športovej rehabilitácie a fyzioterapie
  • moderné prístrojové vybavenie
  • ako jediní ponúkame komplexný regeneračný program s využitím hydroterapie a liečbou kontrastom presne tak, ako sme roky zostavovali regeneračný program pre vrcholových športovcov v mnohých svetových kluboch
  • najkvalitnejšie profesionálne prístroje na stimuláciu svalovej aktivity s využitím vertikálnych vibrácií
  • náš princíp práce je čo najrýchlejšie a natrvalo Vám pomôcť k aktívnemu, samostatnému a spokojnému životu
  • príjemné prostredie v ktorom Vás vždy ako vážených hostí ponúkneme vodou, dobrou kávou alebo kvalitným čajom
  • bezbariérové prostredie s možnosťou parkovania v podzemnej garáži 2 hodiny zdarma

Náš tím

Peter Čiernik
Peter Čiernik
zakladateľ, fyzioterapeut, kondičný tréner

Zakladateľ FITCLINIC, fyzioterapeut, kondičný tréner, tvorca konceptu "Post-traumatický tréning" a konceptu "Profesionálna regenerácia vrcholového športovca".

Vo svojej profesii pôsobí od roku 1992, kedy ukončil svoju kariéru profesionálneho futbalistu. Počas svojej praxe pôsobil najmä v zahraničí a to v Spojených Arabských Emirátoch, v prvoligových šejkových fotbalových kluboch, kde sa staral o rehabilitáciu, fyzioterapiu a kondičné tréningy profesionálov. Bol poverený projektom tzv.regeneračnej linky, kde sám zostavil koncept komplexnej regenerácie športovcov v klube Al Shabab, Dubai, neskôr Al Jazeera Abu Dhabi. Po zavedení princípov tréningov a regenerácie prišli úspechy klubov vo forme majstrovského titulu i pohára. Spolupracoval s mnohými významnými trénermi a športovcami akými sú MathiasDelgado, Ilie Balachi, Antonio Czerezo, Izrael Rhinos, Amarildo, Jamal Hadgi, Dušan Radlovský, Jozef Hroš, Miro Hýl, Stanislav Moravec a iní...

Na Slovensku jeho skúsenosti a starostlivosť využívajú športovci akými sú Michal Sersen (hokejista), Janette Husárová (tenistka), Jany Landl (tréner a ultrabežec), Sára Olejárová (majsterka Európy v modernej gymnastike), Zuzana Huttová (hádzanárka), celý tím basketbalistov Interu Bratislava a slovenskej reprezentácie, mnohí profesionálni futbalisti, tenisti, fitness tréneri, bežci, lyžiari....

Azda najvýraznejším znakom Petrovej práce je jeho zanietenosť pre šport, pohyb a medicínu, jeho dôslednosť pri stanovovaní terapeutického plánu a postupov, pozitívny prístup k problémom a sila nevzdávať sa. Pri každom stretnutí s klientom odovzdáva maximum, čím svojim zverencom a klientom dodá nielen fyzickú, ale i psychickú silu. Jeho krédom je "aby pohyb nebol bolesťou, ale radosťou".

Svoju profesionalitu a vedomosti nadobudnuté v zahraničí sa rozhodol ďalej poskytovať na Slovensku tým, že založil FITCLINIC, kde chce ľuďom ukázať, že starostlivosť svetovej kvality je dostupná pre každého, kto sa rozhodne starať sa o svoje celkové zdravie.

Peter Sijka MUDr.
Peter Sijka MUDr.
skúsený ortopéd s mnohoročnou praxou

Ortopédia je základný medicínsky odbor spolupracujúci s ďalšími medicínskymi odbormi, ktorý sa zaoberá prevenciou, diagnostikou, liečbou, posudzovaním a výskumom ochorení a úrazov pohybového ústrojenstva všetkých vekových kategórií. Okrem možností konzervatívnej liečby, najmä medikamentóznej a rehabilitačnej, využíva aj operačné liečebné postupy, ktoré sú v odbore ortopédia dominantné.

MUDr. Sijka dlhé roky spolupracuje s Petrom Čiernikom, ktorého sám odborne viedol v oblasti športovej rehabilitácie a potrebné postupy s ním konzultoval najmä keď spoločne pôsobili v športovom klube v Spojených Arabských Emirátoch. MUDr. Sijka je jedným z najvyhľadávanejších odborníkov v oblasti ortopédie, skúsený operatér a lekár s mnohoročnou praxou. Vo FITCLINIC pôsobí ako odborný garant a klientom poskytuje odborné ortopedické poradenstvo.

Braňo Mišovič
Braňo Mišovič
fyzioterapeut, aktívny športovec

Je držiteľom medzinárodného certifikátu IES London. V rámci bohatej niekoľkoročnej praxe má skúsenosti z liečebných a hotelových SPA. Ako fyzioterapeut sa staral o Národné squashové mužstvo na majstrovstvách Európy v Dánsku, bol masérom Ivana Lendla, Johna McEnroea a Dominika Hrbatého na exhibičných turnajoch v NTC. Je osobným fyzioterapeutom Zuzany Satmáryovej - majsterky Európy 2016 vo fitness figure, masér ultrabežca Mariána Kamendyho a ďalších športovcov. Braňo je zanietený športovec a i vďaka tomu vie ako namotivovať akéhokoľvek klienta po úraze či chorobe. Pracuje ako samostatný fyzioterapeut a masér pod vedením Petra Čiernika, ktorý je jeho mentorom. Braňo sa stará o mnohých športovcov navštevujúcich FITCLINIC, ale i o pacientov ktorí potrebujú vedenie v rehabilitácii, fyzioterapii či kondičnom tréningu, alebo kvalitnú masáž.

Martin Valko
Martin Valko
fyzioterapeut, športovec

Fyzioterapeut, ktorý pôsobí vo Fitclinic pod vedením Petra Čiernika, ktorý je jeho mentorom v oblasti rehabilitácie a športovej fyzioterapie. Martin má skúsenosti v starostlivosti o profesionálnych športovcov, najmä futbalistov bratislavského futbalového zväzu. Špecializuje sa okrem masáží, rehabilitácie i na tejping, kinesiotejping a vodoliečbu. Svoje vedomosti si neustále dopĺňa zvyšovaním si svojho vzdelania.

Ako aktívny športovec vie, ako z Vás dostať maximum počas svojej práce na sebe u nás.

Andrea Višňovcová
Andrea Višňovcová
fyzioterapeutka, lektorka jogy, gravidjogy, lektorka mamajogy

Andrea je odborníčka s mnohoročnou praxou v rehabilitácii, vedie funkčné tréningy v tehotenstve a prípravu na pôrod. Svoju vášeň pre jógu, šport a zdravý životný štýl prenáša i do každodennej fyzioterapeutickej praxe, kde sa pod vedením Petra Čiernika venuje rehabilitácii, fyzikálnej terapii, fyzioterapii, masážam a funkčným tréningom. Andy vedie individuálne cvičenie s deťmi, svojim jedinečným prístupom pomáha klientom každej vekovej kategórie po úrazoch či operáciach, ale i klientkám, ktoré potrebujú zregenerovať telo po pôrode.

Paulína Sleziaková
Paulína Sleziaková
masérka

Masérka so špecializáciou na klasickú masáž, lymfodrenáž, indickú masáž hlavy, uvoľnenie krčnej chrbtice, aromamasáž, thajskú masáž a masáže pre tehotné ženy. Je aktívna lezkyňa a športovkyňa, preto Vás pri jej útlej postave určite prekvapí sila stisku:) Paulína má mnohoročnú skúsenosť s masírovaním, má jedinečný cit a vnímavosť a je jedna z mála odborníkov, ktorí majú masírovanie "v krvi". Spolu s fyzioterapeutmi sa zúčastňuje školení a workshopov, i preto sa môžete spoľahnúť, že pri nej ste vždy v dobrých rukách.

Kde nás nájdete