Kryoterapeutická komora

Celotelová kryoterapia (z gréckych slov kryos – zima a terapia – liečba) je technika, ktorá vystavuje telo nízkym teplotám (-110 °C až -180 °C) v trvaní od 1 do 3 minút.

Pozitívne účinky kryoterapie
Stimuluje imunitný systém a iniciuje regeneračné procesy v tele. Kryoterapia sa bežne používa v modernej športovej medicíne, urýchľuje rehabilitáciu po zraneniach. V kozmetickom priemysle sa kryoterapia používa na zlepšenie krvného obehu, omladenie pokožky (anti-aging) terapia proti starnutiu a odstránenie toxínov z ľudského tela. V medicínskej oblasti kryoterapia urýchľuje zotavenie sa po chorobách alebo chirurgických zákrokoch. Takisto pomáha pri liečbe kožných ochorení a zlepšení celkového zdravotného stavu.

Ako to funguje?
Klient vstúpi do kabíny zariadenia v spodnej bielizni a v špeciálnych papučiach. Náš fyzioterapeut zdvihne klienta do hornej
polohy a zarovná jeho ramená s hornou hranou kabíny. Po spustení procedúry sa kabína naplní zmesou dusíka a vzduchu,
následne si zákazník zdvihne ruky a začne sa pomaly otáčať. Fyzioterapeut monitoruje stav klienta počas celej doby trvania
procedúry. Procedúra trvá maximálne do troch minút. Po skončení procedúry sa výťah automaticky vráti do pôvodnej polohy a klient môže kryosaunu opustiť.

Po uplynutí času v hlavnej komore sa klient presunie späť do predsiene a následne do tzv. aeróbnej miestnosti, kde sú rôzne prístroje (bežecké pásy, stepery, stacionárne bicykle a pod.), kde cvičí 10 až 15 minút. Denne je možné absolvovať maximálne dva vstupy, výnimočne tri, aj to len u vrcholových športovcov.

Na základe doterajších poznatkov je možné konštatovať, že kryoterapia zohráva v procese regenerácie organizmu a v liečbe poúrazových stavov pohybového aparátu výraznú úlohu, a vo vrcholovom športe sa stáva jeho neoddeliteľnou súčasťou.

 

 

Všeobecné obchodné podmienky | Reklamačné podmienky | Zásady ochrany osobných údajov
© FITNEST, s.r.o.