Magnetoterapia

Magnetoterapia spočíva vo vytvorení umelého magnetického poľa a jeho následného pôsobenia na ľudský organizmus.

Pôsobenie magnetického poľa a jeho dôležitosť odhalili vedci z NASA, keď zistili, že kozmonauti vo vesmíre mali vážne zdravotné problémy, ktoré označovali za „vesmírnu chorobu“. Od tej doby sa do kozmických lodí inštalujú generátory vytvárajúce umelé magnetické pole. Ale aj magnetické pole Zeme pomaly slabne a stále častejšie sa stretávame s chorobami, ktoré súvisia s jeho nedostatkom.

História magnetoterapie

V minulosti ľudia prikladali až nadprirodzené schopnosti prirodzeným magnetom, minerálom, u ktorých pozorovali schopnosť priťahovať železné predmety. Takýmto minerálom je napríklad magnetovec, ktorého kúsky si prikladali na rany, aby rýchlejšie odstránil bolesť a uľahčil hojenie.

Moderná magnetoterapia

Je moderná lekárska veda, ktorá dnes dokáže efektívne využívať pulzné nízkofrekvenčné magnetické pole a používať ho ako súčasť rehabilitácie v kúpeľnej liečbe, v medicíne aj pri domácej rehabilitácii. Pulzné pole vplýva na biochemické reakcie v bunkách a zlepšuje ich priechodnosť. Bunky sú zásobované kyslíkom a ostatnými dôležitými látkami oveľa lepšie, zlepšuje sa proces látkovej výmeny a obnova buniek.

Vďaka moderným magnetoterapeutickým prístrojom, si aj klienti FITCLINIC môžu užívať regeneračné účinky magnetického poľa a znovu nadobudnúť stratenú psychickú i fyzickú rovnováhu.

Rezervujte si termín už dnes Online Rezervácia
Všeobecné obchodné podmienky | Reklamačné podmienky | Zásady ochrany osobných údajov
© FITNEST, s.r.o.