Rehabilitácia a fyzioterapia

Fyzioterapia je forma rehabilitácie, ktorá má za úlohu podporiť a obnoviť funkcie pohybového systému. Jej hlavným cieľom je diagnostikovať, liečiť a pomáhať ľuďom s problémami pohybového systému. Pohybový systém môže mať vrodené poruchy či nadobudnuté časom, a to kvôli zlému životnému štýlu. Najdôležitejšou súčasťou rehabilitácie je preto ohybnosť a pohyblivosť pohybového systému.

Je fyzioterapia vhodná aj pre mňa?

Fyzioterapia pomáha rôznym ľuďom s rôznymi problémami, či už rýchlo vyrastajúcim tínedžerom alebo ľuďom so sedavým zamestnaním. Našu FITCLINIC vyhľadávajú aj pacienti po úrazoch a po operáciách. Ak aj hľadáte dobré rady na každodennú prevenciu, naši fyzioterapeuti Vám veľmi radi odporučia cviky či masáže, alebo iné druhy terapie.

Hlavné úlohy fyzioterapie

Prvý krok: úlohou fyzioterapie je pomocou špecifických vyšetrení, meraní a hodnotení objektívne posúdiť rozsah poškodenia alebo potrebu obnovy pohyblivosti.

Druhý krok: je samotná liečba na základe zhodnotenia stavu. Vytvorí sa terapeutický plán a následne sa používajú rôzne prostriedky a metódy, techniky na zlepšenie mobility a relaxáciu. Techniky na dosiahnutie zlepšenia stavu sú rôzne. Najbežnejšie využívané metódy sú rehabilitácia, magnetoterapia, elektroliečba, hydroterapia a cvičenie. Na povzbudenie relaxácie a uvoľnenia je to masáž a sauna.

Tretí krok: je podpora vzdelávania, zdravý životný štýl, zlepšenie kvality života a dôraz na správu pohybovú výchovu už v detstve. Našich pacientov vedieme tým správnym smerom, aby si svoju ohybnosť a zdravie zachovávali čo najdlhšie.

Rezervujte si termín už dnes Online Rezervácia
Všeobecné obchodné podmienky | Reklamačné podmienky | Zásady ochrany osobných údajov
© FITNEST, s.r.o.